کتاب 1984

اثر جورج اورول از انتشارات مجید (به سخن) - مترجم: حمیدرضا بلوچ-برترین رمان های گاردین

این کتاب بیانیه‌ی سیاسی شاخصی در رد نظام‌های تمامیت‌خواه (توتالیتر) و نیز کمونیسم شمرده می‌شود. ۱۹۸۴ کتابی پادآرمان‌شهری به شمار می‌آید. جرج اورول در این کتاب، آینده‌ای را برای جامعه به تصویر می‌کشد که در آن خصوصیاتی هم‌چون تنفر نسبت به دشمن و علاقه‌ی شدید نسبت به برادر بزرگ (ناظر کبیر) (رهبر حزب با شخصیت دیکتاتوری فرهمند) وجود دارد. در جامعه‌ی تصویرشده گناه‌کاران به راحتی اعدام می‌شوند و آزادی‌های فردی و حریم خصوصی افراد به‌شدت توسط قوانین حکومتی پایمال می‌شوند، به نحوی که حتی صفحات نمایش در خانه‌ها از شهروندان جاسوسی می‌کنند.


خرید کتاب 1984
جستجوی کتاب 1984 در گودریدز

معرفی کتاب 1984 از نگاه کاربران
این اولین کتابی است که کابوس های واقعی را به من منتقل کرد، به طوری که می گفت چیزی وجود دارد. از همه ی جهان هایی که درباره ی من خواندی، این یکی بیشتر به من تعجب کرد. و چرا؟ از آنجایی که خیلی نزدیک به دنیای امروز است. و دانستن این کتاب بیش از 60 سال پیش نوشته شده است، فقط نشان می دهد که چگونه بزرگ از یک نابغه اورول بود. چه چیزی باعث ترساندن بیشتر شد، پایان بود. در ابتدا، من در مورد پایان دادن احساس خجالت می کردم. اما پس از آن به برخی از فکر، من احساس کردم این بود که راه کامل برای پایان دادن به داستان مانند این یکی بود. این فقط کتاب را بسیار واقع گرایانه ساخته است. یکی از کتابهای وحشتناکی است که Ive خوانده شده (تا کنون)، بلکه یکی از بهترین هاست. و حتی اگر من آن را خیلی دوست داشتم، من فکر نمی کنم که دوباره خواندن آن را در هر زمان به زودی.

مشاهده لینک اصلی
انقلاب، موز، 2009 (با الهام گرفته از 1984). در حالی که یادم میآید، از خواندن این در مدرسه، که برادر بزرگ آمد از این رمان، من به این نتیجه رسیدم که این اصطلاحات زیر و بیشتر، در حال حاضر در لغت نامه انگلیسی، از صفحات این کلاسیک پایدار بیرون آمد، که اورول به طور واضح به رژیمهای کمونیستی تبهکار و وحشیانه، زمانی که او در سال 1947 آن را نوشت، در درجه اول اتحاد جماهیر شوروی و استالین بود. Newspeak *، Thoughtcrime #، Doublethink @ البته یکی از کلمات طولانی در استفاده مشترک Orwellian است، به معنی، @ تفسیر روش های سیاسی توتالیتاریانه در اثر ... جورج اورول، به ویژه در رمان dystopian نود و هشتاد و چهار؛ مشخص شده با استفاده از اصطلاحات گمراه کننده، تبلیغات، سانسور، توتالیتاریسم، نظارت و سرکوب. @ به این لیست از روش های سرسری سیاسی اضافه شده است، شکنجه - در شکل اغلب سادیستی آن: یک اتاق پر از چراغ های خیره کننده، به عنوان یک قفس پر از شوخی موش ها در مورد سرنشینان قرار داده شده است. داستان گیر است و به ویژه در مورد واقعیت آن، در یک محیط پس از آخرالزمان یا نه. همه رمان های پس از آخرالزمان، خواندن و فیلم های من از اورول و این رمان قرض گرفته شده . جورج اورولز در سال 1984 یک بازیگر بود - در میان یک عده ی کوچکی. * دفاع، زبان یونانی مبهم که عمدتا در تبلیغ سیاسی استفاده می شد. # def.، نمونه ای از تفکر غیر متعارف یا بحث انگیز، به عنوان یک جرم جنایی یا به عنوان غیرقابل پذیرش اجتماعی محسوب می شد. def.، پذیرش یا توانایی ذهنی برای قبول عقاید و عقاید متضاد در همان زمان، به خصوص به عنوان نتیجه ای از تعلیم سیاسی.

مشاهده لینک اصلی
حقیقت این است که آن نقطه روی دیوار شما که زمانی دیده می شود قابل نادیده گرفتن نیست. هر زمانی که شما با آن دیوار راه می روید، آن را در آنجا می بینید. شما نمیتوانید آن را حذف کنید و نمیتوانید آن را نادیده بگیرید. این چیزی است که کمی ناراحت کننده است که دید کامل شما را خنثی می کند. هنگامی که شما به جهان بینی Orwell رسیدگی کنید، لذت بردن از آن غیر ممکن است برای تکان دادن. خواندن مزرعه حیوانات و مقالات مختلف او را خواند، انتظار داشتم که داستان تاریک و تحسین برانگیز باشد. اما این بیشتر، خیلی بیشتر از هر زمان دیگری بود. این شوم بود وینستون اسمیت یک مرد صادق است، نه یک نوع بیش از حد فکری، اما به اندازه کافی بصری. او یک مرد عادی با شجاعت اخلاقی است و هنگامی که او این حقیقت را دیده است، او نمیتواند آن را لرزاند. او شاهد قتل تاریخ، خرد شدن حقایق و دستکاری انسان است، و شجاعت اخلاقی شورش علیه آن را دارد. و حزب نمی خواهد مردان / زنان با شجاعت اخلاقی و یا توانایی های انتقادی، اما برای استفاده از استعاره های مسیح، یک گله گوسفند که باید به مسیر درست هدایت شود. و چیزی که در مورد گوسفند است این است که آنها سؤال نمی کنند. دستگاه توتالیتاریا \"حزب\" به همان شیوه ای عمل می کند که مذهب اصلی جریان دارد. اعتقاد بدون شواهد، تسلیم شدن، خودکفایی، چهره های ناپذیر و بی اعتنائی، مقادیر اساسی یک سیستم تمامیت خواهانه است. این تکان دهنده بود تا ببینیم که این دو به طور کامل متحد شده اند. اگر شما فقط برادر بزرگ را با خدا و حزب با مذهب جایگزین کنید، می بینید که من در مورد آن صحبت می کنم. این کاملا مطابقت دارد. این کاملا چالش برانگیز است که چیزی راجع به یک کتاب که در سال 1984 به ما ضربه بزند، چیزی قطعی بنویسد. و اگر ما به آنچه که اورول سعی کرد به ما بگوید، توجه می کنیم، خواهیم دید که آینده اش به تدریج تبدیل به حضور ما می شود. ما از بسیاری جهات در یک حالت دودویی زندگی می کنیم، جایی که زندگی، آزادی بیان، آزادی اندیشه و تحقیق و تقدس فرد در معرض خطر است. من این کتاب را با احساس غرورآمیز به پایان رسانده ام، اگر ایدئولوژی ارزشمند باشد، مبارزه علیه توتالیتاریسم در تمام اشکال آن است.

مشاهده لینک اصلی
وقتی این را در مدرسه در سال 1987 بخوانم باید بگویم من فکر نمی کنم توجه زیادی به آن داشته باشم. من قصد داشتم آن را در طول سالها بخوانم، اما به هر دلیلی هرگز آن را نگرفتم. دختر من فقط آن را برای مدرسه خواند و فکر کردم آن زمان مناسب برای خواندن دوباره آن بود. پس از خواندن آن 30 سال بعد در سال 2017 .... سرد شدن!

مشاهده لینک اصلی
@ WAR IS PEACE FREEDOM HIGHLIGHT INGENORANCE STRENGTHتا زمانی که آگاه شوند، هرگز شورش نخواهند کرد و تا زمانی که آنها سرکوب شده اند، نمی توانند آگاه شوند. همه چیز به حالت غم انگیز رسیده است. گذشته پاک شد، پاک شدن فراموش شد، دروغ حقیقت شد. او گفت، این پرداخت شده است، این است که استتار شده است. اگر قوانین کوچک را حفظ کردید، می توانید بزرگترین آنها را شکست دهید. @ شاهکار فوق العاده غریزی و قابل توجه. بنابراین در پیش بینی وحشت زده و دقیق از آینده تاریک و ناامید کننده که ممکن است دیر یا زود به واقعیت برسد، جایی که ذهن انسان با دستکاری و کنترل آن از درون، که در آن 2 + 2 = 5 و جایی که جنگ به معنای صلح است، آزادی به معنای برده داری است و جهل به معنی قدرت است، جایی که گذشته وجود ندارد و هیچ حافظه، هیچ شواهدی، احساسات، هیچ فکر و بنابراین هیچ زندگی وجود دارد. جورج اورول بیشتر از هر کسی را درک می کند، ماهیت تمدن بشری، درونی ترین و عمیق ترین معنی و هدف آی تی. 1984 احتمالا مهم ترین کار ادبیات مدرن است. به طریقی که شبیه به Clockwork Orange است، در تظاهرات اهمیت و قدرت ذهن و وحشت هایی که پیروی می کنند، حتی زمانی که حتی ذهن ها از دستکاری نباشند و تحت کنترل کامل INGSOC و راه های آن از همه الیمانشاهی ها هراس آور است؛ زیرا عمدتا بر ذهن انسان تمرکز دارند. این کاملا بی نظیر است که احساس می کند زمانی که ذهن و وجدان چیزی بیگانه و بی روح است، که سردرگمی خود را به ستون فقرات می فرستد. به همان شیوه ای که اورول پیش بینی کرده است، با نفوذ پیشرفت فن آوری های مدرن جاسوسی بر کسی و هر کس و کجا حریم شخصی در حال تبدیل شدن به یک توهم است که روز به روز تار می شود، ما نمی توانیم امکان یک جهان درگیری بین اخلاقیات و عقاید و جهان متضاد از تمایز، ترس، نفرت و درد در آینده نزدیک را انکار کنیم. من احساس می کنم مانند 1984 فرم ایده ای از ایده هایی است که اورول در مزرعه حیوانات بیان کرده است. اورول طرفدار برابری و معترضین استثمار از دست اندرکاران است. این کتاب باعث شده است که من بیشتر از هر کتاب دیگری که خوانده ام فکر کنم. ایده هایی که در آن هستند بسیار مرتبط و بسیار عمیق هستند، به طوری که شما ساعت ها را صرف آن می کنید و بعد از اینکه شما خواندن را ادامه دادید، آنها را تحریک می کنند. 10 ستاره از 10.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب 1984


 کتاب ناطور دشت
 کتاب شاهین مالت
 کتاب بازگشت به خانه
 کتاب افسانه های تبای
 کتاب تریسترام شندی
 کتاب مرفی