کتاب ۳۹ پله

اثر جان بوکان از انتشارات کتابسرای تندیس - مترجم: شیوا مقانلو-برترین رمان های گاردین

رمان سی و نه پله یکی از معروف‌ترین رمان‌های کلاسیک در حیطه ادبیات جاسوسی ـ معمایی است که در سال ۱۹۱۵ میلادی و توسط نویسنده انگلیسی جان بوکان نوشته شده است. ریچارد هانی قهرمان همه‌فن حریف این رمان ناگهان و ناخواسته خود را در وسط معمایی هولناک می‌یابد و باید هرطور شده خودش و کشورش را از این ورطه نجات دهد. این شخصیت در چند رمان دیگر این نویسنده نیز ظاهر شده است. براساس سی و نه پله چندین فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی نیز ساخته شده که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به فیلمی با همین نام ماجراهای آلفرد هیچکاک ۱۹۳۵ و سریالی با نام ماجراهای ریچارد هانی ۱۹۷۸ که در تلویزیون ایران نیز نمایش داده شد اشاره کرد


خرید کتاب ۳۹ پله
جستجوی کتاب ۳۹ پله در گودریدز

معرفی کتاب ۳۹ پله از نگاه کاربران
سی و نه گام دارای طرح قابل توجهی باور نکردنی با بسیاری از ماشین های داس است. و در عین حال این کتاب یک کلاسیک است، زیرا با وجود تمام عناصر باورنکردنی آن موفق می شود. بعضی از خوانندگان بحرانی ممکن است درخشندگی این رمان را با توجه به دیدگاه های پرطرفدار و پرطرفدار خود از دست بدهند. چنین درخشندگی این است که آن را با موفقیت با چند کلمه یک روایت ایجاد می کند که هدف هر رمان خوب است. و این است که خواننده را با یک داستان درگیر کند، مهم نیست که چقدر باور نکردنی است. چه کسی به این موضوع اهمیت می دهد که داستان تا چه حدی است که جهان درگیر آن است؟ این همان چیزی است که این داستان خواننده را درگیر می کند و به آنها اجازه می دهد وارد دنیای دیگری شوند.

مشاهده لینک اصلی
The Thirty-Nine Steps که در سال 1914 منتشر شده است، یکی از رمان های فوق العاده ای است که بر روی رمان تاثیر گذار است و رمان ها و فیلم های جاسوسی / سازنده ی بعد را تحت تاثیر قرار داده است. فکر کنید که این کتاب به عنوان پیشکسر جیسون بورن، جیمز باند و فراری است. رمان جالب، کوتاه و ارزش سرمایه گذاری چند ساعته بود.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب واقعا من را درگیر نکرد، من انتظار داشتم برخی از ماجراجویی هیجان انگیز در مورد جاسوسی؛ اما سی و نه گام انجام ندادند. برخی از بیت های خوب وجود داشت اما برای بیشتر آن فکر کردم که تعاملات خیلی غیر واقعی است. فیلم خیلی بهتر است، کتاب فقط احساس خستگی می کند.

مشاهده لینک اصلی
من کاملا از 39 مرحله لذت بردم با وجود اینکه این فیلم کمی شبیه فیلم هیتاکک نبود و من احتمالا نمی توانستم بر این باور باشم که هانای همان اندازه تمام شخصیت هایی بود که لباس هایش را قرض گرفته بود. یک رمان بسیار کوتاه و زیپ در کنار یک ماشین سرعت بالا.

مشاهده لینک اصلی
2.75 ستاره مرسوم و تکراری اما در عین حال سرگرم کننده در مکان. نمایش بهتر است ؛)

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب ۳۹ پله


 کتاب اما
 کتاب خوشه های خشم
 کتاب ناطور دشت
 کتاب پیرامون اسارت بشری
 کتاب پرتقال کوکی
 کتاب جود گمنام