کتاب گذری به هند

اثر ادوارد مورگان فورستر از انتشارات خوارزمی - مترجم: حسن جوادی-برترین رمان های گاردین

رمان «تبصره‌‌ی 22» را می‌توان به همراه «برهنه‌ها و مرده‌ها» (نورمن میلر) و «سلاخ‌خانه‌ی شماره 5» (کورت ونه‌گات) یکی از سه اثر مهم ادبیات ضدجنگ آمریکا خواند. نویسندگان هر سه رمان به نوعی در رویدادهای جنگ جهانی دوم شرکت داشته‌اند و آن را از نزدیک تجربه کرده‌اند. جوزف هِلـِر که فرزند خانواده‌ای مهاجر از یهودیان روس‌تبار بود، در سال 1942 در سن 19 سالگی به ارتش آمریکا پیوست و در سال‌های پایانی جنگ به عنوان بمب‌انداز هواپیماهای بی‌25 در شصت ماموریت جنگی شرکت کرد (در هواپیماهای آن دوره خلبانی، ناوبری و مسیریابی، و هدف‌یابی برای انداختن بمب هر یک مسئول جداگانه‌ای داشت)


خرید کتاب گذری به هند
جستجوی کتاب گذری به هند در گودریدز

معرفی کتاب گذری به هند از نگاه کاربران
نوشتن زیبا تنش روابط انگلیس-هند را در هند بریتانیا توضیح می دهد و به بررسی رابطه دوستی می پردازد.

مشاهده لینک اصلی
من نمی دانم آنچه را که من انتظار داشتم این کتاب بود، اما آنچه که من قطعا چیزی را انتظار نداشتم. من فکر می کردم احتمالا انتظار چیزی بود که خیلی ... انگلیسی بود. و در عوض آنچه که من در چندین بار به چالش کشیدن استعمار و نگرش بریتانیا در هند پرداخته ام. اساسا، یک زن جوان و همراه او به یک شهر در هند می رسند. آنها برای مدت زمان طولانی با مردم انگلیس می مانند و احساس می کنند که آنها را خفه می کنند. آنها با یک دکتر مسلمان هندئی دوست هستند که پیشنهاد می کنند که هند واقعی را به آنها نشان دهند. آنها به وضوح هیجان زده هستند. او آنها را برای دیدن یک سیستم غار محلی می برد، و این زمانی است که همه چیز شروع به وحشتناکی اشتباه می کند. این امر قانع کننده بود، شخصیت ها عالی بودند، و داستان در چندین مورد به استعمار گرایی را به چالش کشید، حتی ایده ای از هند مستقل. رنگ من تحت تأثیر قرار گرفت

مشاهده لینک اصلی
فورستر یک اثر نوشت که می تواند یک رساله درباره دوگانگی بین سرخپوستان و انگلیسی ها باشد. برای آن نژادپرستی و تعصب در میان دو ملت گسترش می یابد. انگلیسی که خود را برتر نشان می دهد و فکر می کند که می تواند هند را کنترل کند. و هندی که توسط انگلستان بدرفتاری می کند و قربانی جرایمی است که اتفاق می افتد. البته این کتاب همه چیز در مورد سیاست نیست. در آن زمان اتفاق می افتاد که هند فقط یک مستعمره انگلیس بود و به وقایع گروهی از انگلیسی ها می پردازد که چند روز در میان هندی ها را صرف می کنند. در این فصل دکتر هندی متهم به تلاش برای تجاوز جنسی است. و نه تنها محکوم شده است، زیرا قربانی او متوجه است که او از دست رفته است. و او مجرم واقعی نیست. ما هرگز متوجه شدیم آن روز چه اتفاقی افتاد ... اگر کسی واقعا سعی کرد به او آسیب برساند یا این که فقط یک توهم بود. اما مهم این کار این است که روابط ایجاد شده میان آقای فلیل و دیگر سرخپوستان، همانطور که در مورد دکتر آزیگ است. ما درک می کنیم که با وجود تفاوت ها، ممکن است دوستی بین انگلیسی و هند داشته باشد. من فقط آرزو می کنم که نویسنده بیشتر به فرهنگ هند توجه داشته باشد، زیرا در گمرک بسیار غنی بود. با این حال، او تنها به دین های مذهبی متمرکز شد ... به طور خلاصه، \"دروازه به هند\" یک کتاب پر از اطلاعات است و پیش بینی وقایع مانند جنگ اول و استقلال هند است.

مشاهده لینک اصلی
بر خلاف اشعار و داستان های کوتاه، رمان به ندرت کمال دادگاه است؛ آن را در طبیعت خود نیست اغلب حتی به نظر می رسد که اگر رمان بزرگتر باشد، محرمانه هنری جیمز قابل توجیه است که ممکن است آن را یک هیولای غول پیکر فلزی معرفی کند. البته گذر به هند، البته، یک شاهکار است، اما آنچه که واقعا آن را جدا می کند، کمال آن است. به طور ساختاری، بدون نقص است هر فصل دارای وزن و تعادل است که به نظر می رسد unerring. هنگامی که فارستر تصمیم به ایجاد یک شخصیت توسط لوله کشی در عمق روانشناسی می کند، دستاورد او غرق است. هنگامی که او کریکتاتور را کافی می داند، در خطوط خطی اش چنین زندگی ای وجود دارد که پاراگراف ها تقریبا آتش می زنند. اما بزرگترین پیروزی از این بزرگترین رمانها، راههایی است که فورستر از سادهترین توطئهها برای کشف پیچیدهترین تمها استفاده میکند - تصور کنید که در بیشتر غارهای غارنوردی که زمان، صبر و عمر باتری را برای روشن شدن همه راه به فرسایش بیشتر. همچنین فورستر زیبایی را به صورت زیبایی، یک کالا نادر در بین نویسندگان در طول چند ساله اداره می کند - ما هرگز یاد نمی گیریم که چه چیزی در غارهای ماربران رخ داده است.

مشاهده لینک اصلی
من به طور کامل با یکی از شخصیت های اصلی در کتاب Miss Miss Questad مرتبط بودم. او متهم به یک مرد هندی در حمله به او در حالی که در برخی از غارها پیاده می رود (متاسفم اگر من بخشی از آن را دور بریزم) و بعد متوجه می شود که او اشتباه کرده است. اشتباه او بدترین تنش های نژادی و تمایز طبقاتی را به ارمغان می آورد. چند سال پیش، وقتی که یک مرد اردنی در یکی از جاذبه های توریستی بود، خیلی به من نگاشته بود @ بسیار به یاد من تجربه بسیار زیاد در اردن بود. قوانین در اردن خیلی جدی تر در مورد آزار و اذیت و احترام به من @ honor @ و familys @ honor @ او مجبور به رفتن به زندان است. من فکر نمیکنم اشتباه کرده باشم، اما اغلب در مورد آن مرد و آنچه که این تجربه به معنای آن بود، تعجب می کنم. آیا مجازات او همانقدر سخت است که من یک زن سفیدپوش،perper class @ آمریکایی نبودم؟ اگر من یک فقیر، زن بومی بوده ام - آیا @ @ honor @ من باید پس از آن دفاع شد؟ اگر این راه دور بود چه؟ اگر یک مرد سفید پوست یک زن بومی را مورد آزار و اذیت قرار دهد، این کتاب به برخی از سوالات نژاد بسیار جالب و توهماتی که مردم در موردthe دیگر @ می پردازند، می پردازد. من آن را توصیه می کنم!

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب گذری به هند


 کتاب 1984
 کتاب پیرامون اسارت بشری
 کتاب ماه الماس
 کتاب مدار راس السرطان
 کتاب دفتر یادداشت طلایی
 کتاب اما