کتاب هاکلبری فین

اثر مارک تواین از انتشارات افق - مترجم: محسن سلیمانی-برترین رمان های گاردین

رمان برجسته قرن نوزدهم مارک تواین به عنوان یکی از بهترین نمونه های ادبیات آمریکا شناخته شده است. هک ناامید کننده و آزاد، که ابتدا در The Adventures of Tom Sawyer معرفی شده است، به ارمغان می آورد و او را مرکز می دهد. داستان های کلاسیک تواین به هک و برده فراری جیم در یک سفر هیجان انگیز در می سی سی پی پیروی می کنند. این کتاب برای توصیف رنگی اش از مردم و اماکن در امتداد رودخانه می سی سی پی است. در جوامع پیشگام جنوبی که حدود 20 سال قبل از انتشار این مقاله از بین رفته بود، ماجراهای هکلبری فین، اغلب ترسناک است که بر روی نگرش های متمرکز، به ویژه نژادپرستی، تأثیر می گذارد.


خرید کتاب هاکلبری فین
جستجوی کتاب هاکلبری فین در گودریدز

معرفی کتاب هاکلبری فین از نگاه کاربران
این یک تجربه شگفت انگیز بود، پس از سالها دور از کتاب، خواندن دوباره ماجراهای هک را مرور کرد. در این خواندن دوم، خیلی به من صحبت کرد: شعر در توصیف زمان بر روی رودخانه، Twains آشکار عشق شخصیت جوان خود را Huck فین، شخصیت های شگفت انگیز از تمام راه راه و تصویر زمان (با twains پیچ و تاب از دوره). هاتز با آنچه که او به عنوان درست و غلط می فهمی مبارزه می کند، به طرز شگفت انگیزی نوشته شده است و البته برای خواننده طنزآمیز است، زیرا او با خواسته های او رفتار می کند. بخش مربوط به هک و جیمز در مسیر رودخانه من را با شعر شعر . @ دو یا سه روز و شب با من فکر می کنم ممکن است بگویم که آنها با عجله، آنها را در کنار ساکت و آرام و صاف و دوست داشتنی اسلاید .... این یک رودخانه بزرگ هیولا پایین بود .... ما شب را اجرا، و روزانه پنهان و مخفی شده؛ به زودی به محض این که بیشتر شب رفته بودیم، ما حرکت را متوقف کردیم .... بعد به رودخانه افتادیم و شنا کردیم ... سپس پایین پایین شنی قرار گرفتیم ... و روز نور را تماشا کردیم. هیچ صدایی نیست --- هنوز کاملا --- درست مثل تمام دنیا خواب بود، فقط گاهی اوقات گاو نر. اولین چیزی که به نظر می رسید، نگاه کردن به آب بود، یک نوع خط خسته بود --- این جنگل در طرف دیگر بود ... سپس یک مکان رنگی در آسمان؛ سپس پریشانی بیشتر در حال گسترش است؛ سپس رودخانه را خاموش کرد و هرچه بیشتر سیاه و سفید را هشدار داد، اما خاکستری .... (ch 19، loc 1623) شرح سپیده دم در رودخانه ادامه دارد و دوست داشتنی است. من می توانم تصور کنم که زمانیکه تواین باید رودخانه و حیات وحش را تماشا کند، تمام جزئیات را بدست آورده است. به اندازه کافی شگفت انگیز، این شرح برای هیک نیز مناسب است، زیرا او ناظر تمام انواع زندگی است. باید به علت آمادگی دشوار او باشد. در کنار آن، ماجراهای همه انواع آغاز می شود، آنهایی که او و جیم کمتر از کسانی هستند که مایل به شرکت در زمان هستند. اما من هرگز سرگرم اینجا نخواهم شد. اگر شما بخواهید در مورد مخالفان عصبانی زمان، پادشاه معروف و دوک، و سپس شما باید کتاب را بخوانید. رشد خود را در طول سفر خود با جیم در انتخاب خود دیده می شود، در طول راه، به خصوص انتخاب او در رابطه با جیم و دیدگاه های درخشان او از بزرگسالان پیرامون او و اعمال آنها. او ممکن است باور کند که او در نهایت به خاطر افکار و اعمالش محکوم خواهد شد، اما ما و تواین در غیر اینصورت در اصل عرفانی این کتاب اعتقاد دارند. به شدت به همه توصیه می شود و من باید می گویم من از این بیشتر در خواندن این به عنوان یک بزرگسالان لذت می بردم. با تشکر از تئوری ادبی جنوبی برای داشتن این به عنوان خوانده شده ژوئن.

مشاهده لینک اصلی
در حال حاضر، من به طور معمول طرفدار گفتار نیستم، اما به شما می گویم، مارک تواین نمونه خوبی از راه درست برای انجام آن داده است. او در املای کلمات مختلفی که او استفاده می کند، سازگار است و روش های مختلفی برای گفتن برای هر شخصیت نشان می دهد. به این ترتیب، همه آنها صدای یکسان نیستند. پس معتبر است. من واقعا این جنبه را دوست دارم. زبان که Twain برای صدای Huck Finns استفاده می کند کاملا خوشمزه است. آنقدر غنی و شگفت انگیز است که می توانید آن را با یک چاقو برش دهید. او در طول کل رمان صدای شخصیت اصلی خود را حفظ می کند، ماندگار می شود و داستان را خیلی شیرین تر از آنچه که در ذهن دارد، حفظ می کند. چیزی که من متوجه شدم این است که گرچه گرامر هاتز چیزهایی را که مورد نظر است را ترک می کند، یک واژگان خوب است من تعجب می کنم که چگونه کار می کند؟ من فکر می کنم آن چیزی بود که با این واقعیت که او زندگی بسیاری از زندگی @ بی تحصیل @ و سپس به مدرسه هنگامی که او با بیوه زندگی می کردند. او یک کلمه مانندfrivolous @ را استفاده کرد - که شما نمی توانید فکر کنید بچه ای که از @ werent استفاده می کند @ به جای @ notnt @ می داند. من می خواهم از طریق Huck Finn با یک برجسته در دست بخوانم، زیرا بسیاری از نقل مکان های شگفت انگیز است که فوق العاده عاقلانه هستند و / یا به طوری که برخی از ساده، حقیقت بزرگ و یا درس از طریق داستان باور نکردنی هک بیان شده است. یکی از بیت هایی که در ذهن من برجای می گذارد این است. هک با یک گروه بزرگ شام می خورد و زنانی که پخته می شوند در مورد غذا صحبت می کنند: مری جین او در کنار میز کنار سوزان همراهش ایستاده بود و گفت: \"بیسکویت ها چقدر بد است، و چگونگی جوجه سرخ شده - و همه این نوع پوسیدگی، نحوه انجام دادن زنان برای انجام تعلقات، و همه مردم همه می دانستند که همه چیز نوک تیز بوده و گفته می شود - گفت: \"آیا شما بیسکویت هایی را خیلی قهوه ای و زیبا می کنید؟\" و @ برای اینکه به خاطر سرزمین، این ترشی های معطر را دریافت کردید @ و همه این نوع هامبورگ Talky-talk، درست همانطور که مردم همیشه در شام می گذرند، شما می دانید. فقط نوشتن این باعث می شود که من برای کسب بیشتر گرسنه باشم. این قطعا یکی است که دوباره در آینده بخواند، اگر فقط فقط به طعم و مزه آن یک بار دیگر.

مشاهده لینک اصلی
من واقعا بخشی از این کتاب را دوست داشتم - هک ها از پدرش، خانه شناور، دشمن گرنجردر-شفردسن، سلطنتی نونوسوچ و سرهنگ شلبرن فرار می کردند. با این حال، یک تفکر Reason.com بهتر توضیح می دهد که چگونه در مورد پایان از احساس من احساس می کنم: پس چه مشکل؟ فقط این: Twains اذعان شاهکار، ماجراهای Huckleberry فین، الهام بخش تقریبا همهجانبه متضاد در میان بزرگترین طرفداران خود است. @ بهترین کتابی که تا به حال داشته اید @ در سال 1932 ارنست همینگوی را تلفظ کرد. @ همه نوشته های آمریکایی از آن می آید. هیچ چیز پیش از آن وجود نداشت. از آن زمان چیزی خوب نیست. @ اوه، اما یک چیز دیگر، مشاور Papa: @ اگر شما باید آن را بخوانید باید متوقف شوید جایی که ... جیم از پسران ربوده شده است و زندانی شده توسط یک برده برده است. این پایان واقعی است. بقیه فقط تقلب است. @ همانطور که [ران] پاورز آن را بیان می کند،Huckleberry Finn به عنوان یک شاهکار اجماع با وجود این فصل های نهایی @ که در آن تام ساویر هک را از طریق کارهای پیچیده، بی اثر و غم انگیز هدایت می کند، برای نجات فراری فراری از Toms Uncle سیلس (بدتر از همه، ما در نهایت متوجه می شویم که جیم واقعا تمام وقت آزاد است). اکثر منتقدان احساس می کنند که هنگامی که تام سویر نشان می دهد، هکللی فین به اندکی بیشتر از ملودی و کمدی گسترده می پردازد که باند عمیق و پیوسته ای را که بین هک و جیم تکامل یافته است کم می کند. در کل من ترجیح دادم ماجراهای تام ساویر ، که کوتاه تر، سبک تر بود و در شخص سوم نوشته شده است - حساب اول شخص Twain از هوک فین اغلب به طرز وحشیانه و عجیب و غریب است، یک دوست انگلیسی معلم انگلیسی به آن به عنوان خرابTwain اشاره دارد. @

مشاهده لینک اصلی
یک کلاسیک ... اگر شما به کلاسیک در فرهنگ لغت نگاه کنید، یک عکس از این کتاب وجود دارد. شاید نباشد، بسیاری از لغت نامه ها تصاویر ندارند. حجم مناسبی از چیزهای خوب در مورد این کتاب، بازنگری دارد. طنز، توسعه شخصیت، خرد کردن هوشمندانه (با این حال فراموشی) انتقاد از نژادپرستی و نگرش های نژادی از زمان ... توصیه شده، بسیار. روزنامه: به هر حال، این کتاب بر اساس استفاده از کلمات خاص است که توهین آمیز امروز آقای تواین (کلمنس) در این کتاب به اشتباه نژادپرستانه اشاره کرد. درست است که ما نیز باید زمانی که کتاب نوشته شده بود، باید به یاد داشته باشیم، اما در کل وقتی نویسنده از این کلمه استفاده می کند، اشاره می کند که در حالی که افراد به دلیل نژاد یک رفتار نادرست دروغ را درک می کنند. این کتاب بیش از آن اشاره می کند ... انسان ها انسان هستند.

مشاهده لینک اصلی
اگرچه نوعی عاقبت به ماجراهای تام سویر، این رمان بسیار بهتر است. من برای اولین بار آن را به عنوان یک پیش از نوجوان ترجمه کردم. سپس باید آن را در کلاس نهم مطالعه کنید. من به یاد داشته باشید که این تنها متن بود که کل کلاس (خوب، پسران، به هر حال) لذت می برد: اغلب اوقات ما با خنده خندیدیم. (یک پسر داشت که از خانه شکسته آمده بود و به طور دائم در حال اجراست از استبداد پدرش بود - بلافاصله او را \"هوف فین\" خوانده بود). در حالی که @ Tom Sawyer @ یک رمان جوان بزرگسال بود (با این حال نام آن ساخته نشد )،Huckleberry Finn @ به طور کامل بزرگسال است، حتی اگر شخصیت اصلی یک پسر باشد. هک ها در میسیسیپی در شرکت برده ی فرار جیم، از یک حضور غیرقابل تحمل به آینده به ظاهر شگفت انگیز، سفرهای زیادی را در ادبیات نشان می دهند و در حق خود جذاب است. مارک تواین عشق از می سی سی پی (میراث روزهای استراحت او) از طریق روایت می درخشد. شخصیت های هک و جیم در رودخانه ملاقات می کنند یک پنجره جذاب برای آمریكا دور هستند. كلاسیك واقعی.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب هاکلبری فین


 کتاب به خونسردی
 کتاب رابینسون کروزو
 کتاب دل تاریکی
 کتاب دنیای قشنگ نو
 کتاب بهار زندگی دوشیزه جین برودی
 کتاب ماه الماس