کتاب جود گمنام

اثر تامس هاردی از انتشارات فرهنگ نشر نو - مترجم: ابراهیم یونسی-برترین رمان های گاردین

هاردی برای گفتن داستان جودو فاولی، که تلاش های بسیاری برای بالا رفتن از طبقه خود به وسیله جامعه یا نیروهای طبیعت فرو ریخته است، هریتی را به مؤسسات گرانقیمت جامعه ویکتوریا، ازدواج، طبقه اجتماعی، مذهب و آموزش عالی سوق داد. جود فوالی، روستایی فقیر، مایل است در دانشگاه نخبگان کریستین مینستر تحصیل کند، اما تعصبات او از نظر تعارض با طبقاتی و یک دختر کثیف کشور که با تظاهر به حامله او را ازدواج می کند، ازدواج می کند. او در یک ازدواج غیرمعمول دستگیر می شود، او یک سنگسار کننده می شود و در عاشق پسر عموی خود یعنی صوف بریددوی، روشنفکر و آزاد است که در ازدواج نیز ناراضی است. سو را ترک می کند شوهرش برای زندگی با جود و در نهایت خرس فرزندان خود را از ازدواج. فقر و وزن خود را از اعتراض جامعه شروع به عواقب وارده به زوج، آنها را مجبور به یک مارپیچ پایین تکان دهنده است که در یکی از تکان دهنده ترین صحنه در تمام ادبیات به پایان می رسد. یک شاهکار خیره کننده، جود ناودر، رمان بی ادعا و شخصی ترین هاردی است.


خرید کتاب جود گمنام
جستجوی کتاب جود گمنام در گودریدز

معرفی کتاب جود گمنام از نگاه کاربران
کاساندرا کلر این پنج ستاره را داده است. من تعجب می کنم چرا. (من شوخی کردم، دقیقا می دانم چرا.)

مشاهده لینک اصلی
من چند سال پیش این دانشگاه را مطالعه کردم. این بسیار خشن بود، اما با من باقی مانده است. قطعا یکی از کلاسیک های مورد علاقه من است.

مشاهده لینک اصلی
دانلود رایگان در پروژه گوتنبرگ. این آخرین رمان نوشته شده توسط توماس هاردی است. در این کتاب، نویسنده توضیح می دهد که زندگی جود فولی، یک مرد طبقه کارگر که رویای تبدیل شدن به یک محقق است. تم اصلی این طرح، ازدواج های ناخوشایند، ارزش های مسیحیت و ناآرامی های اجتماعی است. از آنجایی که من رمان های اصلی نوشته شده توسط توماس هاردی را خوانده ام، سخت است که هر کدام از آنها مورد علاقه من باشد. اما من قطعا Jude the Obscure را در فهرست اصلی کتاب های مورد علاقه خود اضافه خواهم کرد. سریال تلویزیونی Jude the Obscure (1971) بر اساس این بو، با رابرت پائول، فیونا واکر، جان فرانکلین رابینز ساخته شده است. فیلم Jude (1996) همچنین بر اساس این کتاب ساخته شد، با کریستوفر اککلستون، کیت وینسلت، لیام کانینگهام 4. * تس durbervilles3 * شهردار Casterbridge 4 * دور از جمعیت Madding 3 * شهردار Casterbridge 3 * سه غریبه 4 * زن تصویری و غیره داستان ها 4 * Woodlanders5 * یک جفت چشم آبی 4 * درخت Greenwood 4 * بازگشت بومی 4 * جود ObscureTBR دست EthelbertaTBR دو در یک Remedies از راه دور TowerTBR

مشاهده لینک اصلی
همانطور که با تس، این کتاب مربوط به بی عدالتی هایی است که در جامعه معمولی با تأکید ویژه بر ازدواج و مذهب ذاتی وجود دارد. بر خلاف تس، آن را به طور عمده از دیدگاه مردانه نوشته شده است - و شاید دقیق تر منافع توماس هاردیس خود را از دیدگاه. من آن را تایید و تحریک شده توسط نوبت. گاهی اوقات، دلهره آور بود من خیلی به سو سوق داشتم اما نمی توانستم هارددی را در رابطه با او احساس کنم. (من آرزو می کنم داوران متوقف کردن تماس با او ناروتو سرگردان متوقف شود!) یکی از چیزهایی که نمی تواند در شک باشد، توانایی Hardys برای نوشتن داستان جذاب در پروسس زیبا و شاعرانه است. به روز رسانی: شما می دانید آنچه که واقعا با این کتاب اشتباه رفت؟ بله، این موعظه، تصویری مشکوک از زنان وجود دارد، اما همه آنها موضوع طعم هستند. آنچه که واقعا اشتباه بود، تصویر او از کودکان بود. آنها کلید داستان هستند. واقعا، آنها داستان هستند. با این حال، آنها در اینجا به عنوان دستگاه صرفه جویی می کنند. (چرا بچه ها در رمان ها خیلی اغراق آمیز هستند، من تعجب می کنم؟) اگر کمی آنها را توسعه داده بود، این یک شاهکار بود - حتی اگر یک افسرده باشد.

مشاهده لینک اصلی
وای، کتاب غم انگیز، افسرده! غذاهای زیادی برای تفکر وجود دارد، به خصوص اینکه چگونه اخلاق در زمان ویکتوریا بسیار مهم بود و نیز اینکه چگونه افراد متمادی به تفاوت ها می پرداختند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب جود گمنام


 کتاب جود گمنام
 کتاب هاکلبری فین
 کتاب نشان سرخ دلیری
 کتاب ینگه دنیا 2 (1919)
 کتاب سرگذشت آرتور گوردن پیم
 کتاب خورشید همچنان می دمد