کتاب به خونسردی

اثر ترومن کاپوتی از انتشارات امیرکبیر - مترجم: باهره راسخ-برترین رمان های گاردین

ترومن کاپوتوس در خون سرد هر دو شاهکار روزنامه نگاری و هیجان انگیز قدرتمند جنایی است. کاپوت با الهام از یک مقاله 300 کلمه ای در نیویورک تایمز، کاپوتی شش سال را صرف مطالعه و نوشتن داستان کشاورز کانزاس هرب کلوتر، خانواده اش و دو قاتل جوان که به صورت وحشیانه آنها را کشت. در Blood Blood یک ژانر داستان غیرقابل تحلیلی ایجاد کرد و نام Capote را با تصویر نابهنگامش از یک بد و قابل درک کاملا انسانی ساخت.


خرید کتاب به خونسردی
جستجوی کتاب به خونسردی در گودریدز

معرفی کتاب به خونسردی از نگاه کاربران
آه ترومن کاپوت، چه کاری برای من انجام دادی؟ من به طور کلی جنایت واقعی را نمی خوانم و هنوز من را گرفتار کرده ام. احساس کردم که مجبور شدم هر جزء قتلها را بخوانم، هرچند که بیمارم. من از این مردان نفرت داشتم و پس از آن، پس از آن! شما به من احساس همدلی برای آنها و غم و اندوه در سرنوشت خود را - به طور عمده عمدتا پر، اما هنوز هم. من فکر می کنم به یک دروغ نیاز دارم. این یکی از آن کتاب هایی است که همیشه در لیست هایmust read @ classics وجود دارد که اغلب منجر به افشای من می شود. بنابراین این یک گرد و غبار در یک قفسه بود تا قبل از آنکه به عنوان یک گروه خواند، گرد و غبار جمع شده بود و من انگیزه ای برای برداشت آن داشتم. پیشگام رمان غیر داستانی، هر جنبه ای از قتل وحشتناک Clutter، فراهم آوردن جذاب بینش روانشناختی به قربانیان، عاملان و دیگر شخصیت های محیطی. زندگي دروني قاتلان در حالي ادامه مييابد که روايت پيشرفته تا رسيدن به سرنوشت اجتناب ناپذيرشان، يک دستگاه هوشمندانه طراحي شده است که به سختي متقاعدکنندهترين توقف مجازات اعدام براي فکر کردن را درنظر ميگيرد. چقدر موثر است که قابل بحث است. کاپوت شش ساله است سالها تحقیق و تکمیل رمان. او به طور منظم در Holcomb شد و به خوبی شناخته شده با قاتلان. من می توانم تصور کنم که او احساس ترسناکی با Perry عجیب و غریب داشته است، که هر دو به عنوان فرزندشان رها شده و از آنها غافل شده اند. اگرچه اعجوبه های کاپوتی به هیچ وجه مجبور نبودند به دیگران آسیب برسانند: در این مرحله در زندگی حرفه ای او از مصرف مواد مخدر و نوشیدن الکل استفاده کرده بود که به مرگ زودرس او منجر شد. سبک روزنامه نگاری، سرد و تند و تیز، ترک شما را به قضاوت خود را تشکیل می دهند؛ استاندارد نوشتن داستان تخیلی برنده جایزه، تحقیقاتی که به آن رفت، گسترده است. نتیجه: من یک شاهکار غیر داستانی می گویم.

مشاهده لینک اصلی
با فراموشی برنامه های مربوط به جرم - هر دو واقعیت و خیالی - در تلویزیون نخستین زمان و بمباران روزانه جرمی که ما از رسانه های خبری دریافت می کنیم، ممکن است تصور کنید این فقط یک داستان جرم خواهد بود. واقعیت این است که این توصیف بسیار محتمل از جانب کاپوته، از قتل وحشیانه یک خانواده و تحقیق، محاکمه و اعدام کسانی است که مرتکب شده اند. حساب های افرادی که ابتدا در صحنه قتل ها کشف و اعتراف کرده اند و پری اسمیت (یکی از قاتلان) اعتراف کرده اند، یکی از مصادفین بسیار مهیج من است که من تا به حال خوانده ام. یکی از اهداف کاپوتوس این است که سوال مطرح شود - بدون ارائه پاسخ - در مورد اینکه آیا باید به خاطر اقدامات خود پاسخگو باشد، اگر او نتواند خود را به دلیل آسیب هایی که شخصیت او را تحت تاثیر قرار می دهد، پاسخگو باشد. وی نشان می دهد که جامعه متخصصان رشته روانشناسی بر این موضوع تقسیم شده است و دادگاه ها در آن زمان تمایل به پذیرش فرد برای پاسخگویی داشتند. پس از خواندن شرق عدن در یک ماه قبل از اتمام در Blood Blood، من نمی توانستم کمک کنم، اما دیدم که استینبک ها را در نظر می گیرند که ما هرکدام از اراده آزاد داریم و بنابراین مسئولیت انتخاب هایی را که میان ما و بیننده برقرار می کنیم، به طوری که کاپوت به نظر می رسید - که شرایط می تواند ما را قادر به انتخاب بین خوب و شر و در نتیجه ما را از مسئولیت اقدامات ما را از بین ببرد. در حالی که کتاب پاسخ به بسیاری از سوالات مطرح نیست، آن است که شما را حفظ خواهد کرد اواخر خواندن حتی اگر شما قبلا می دانید پایان دادن به.

مشاهده لینک اصلی
خواندن مشترک گروه 221b Baker StreetA سرماخوردگی به عنوان رمان نگارش شناخته می شود و یک کلاسیک است که برای مدت طولانی در انتظار بوده است. ترومن کاپوتی realizó یک کار فوق العاده ای از تحقیقات به در جزئیات بزرگ یکی از بزرگترین جنایات در تاریخ کانزاس توضیح: قتل خانواده Clutter.Justamente که جزئیات بیش از حد آن چیزی است که به نظر من کمی در برابر به دلیل بازی ، در تلاش برای توضیح دادن به ما پس زمینه همه مردم درگیر در جرم، بسیاری از او @ @ شاخه @ و ساخته شده او را از دست دادن علاقه. بهترین رمان در وسط است که در آن ما دو قاتل را بهتر می دانیم و چگونه آنها گرفتار شدند. در آن لحظه بود که کتاب در نهایت من را قلاب کرد. من امیدوارم که برای نوشتن یک نظر بیشتر کامل به زودی، در حال حاضر من فقط می گویند آن را به عنوان خوانده شده بسیار خوب است که یک سبک منحصر به فرد است: در سراسر این کتاب کاپوتی مخلوط به نثر با شهادت ذینفعان مختلف بدون ضرب و شتم بدون بیش از حد مصنوعی باشد من دوست داشتم راه بسیار زیادی نوشته شود. یک کتاب بسیار توصیه شده (در انتظار بررسی)

مشاهده لینک اصلی
یک روز، در صفحه سوم روزنامه، شما می خوانید که یک کل خانواده در یک شب کشته شده اند (در روزنامه های ترکیه، این نوع اخبار معمولا در صفحه سوم قرار دارد). برای یک لحظه شما احساس شوک میکنید، برای قربانیان خیلی ناراحت هستید و سپس صفحه را تغییر دهید، احتمالا به این افراد فکر نکنید، چگونه آنها با راه قاتلان (دیک و پری) روبرو هستند و عوامل تعیین کننده روانی اجتماعی رفتار جنایت Capote باعث می شود ما در مورد این دو جنبه از قتل، با دیدگاه چندملیتی و تفصیلی دقیق از سوی روزنامه نگار خود، به فکر ما بپردازیم و به همکاری با قربانیان و حتی قاتلان کمک کنیم. جادوگران به شدت کشته شدند، آنها خانواده برجسته و مورد علاقه هولاکب بودند، زمانی که آنها زنده بودند بسیار دور از شر بودند، حتی نمی دانستند چگونه با مردم رفتار کنند، تقریبا همه آنها را تحسین می کنند. از سوی دیگر، دو قاتل با شاهد خشونت با بسیاری از مشکلات و محرومیت های خانوادگی و اجتماعی مطرح شد و پس از آن مورد نیاز بود. نه آنها آموختند که مردم و نه خودشان را دوست داشته باشند. به نظر می رسد که آنها چیزی را که آنها ندارند، جبران می کنند. سوالات کاپوئیت و ما را مطرح می کند آیا این قاتلان شایسته اعدام هستند؟ اگر دین می گوید \"نمی کشد @!\"، پس چرا قوانین آمریکایی از آموزه های مذهبی الهام بخش از دکترین های مذهبی برای قتل عام انتخاب کردند، علی رغم این اعدام مانع از رسیدن به خدا با پشیمانی می شوند؟ و چرا قضاوت قانونی قاتلان نشان می دهد که توانایی تشخیص درست از اشتباه را در قضاوت آنها مهم تر از استدلال اخلاقی و سلامت روانی است؟ از سوی دیگر، ما تصور می کنیم که ما و عزیزان ما در شکنجه کشته می شوند، پس ما احساس می کنیم که با آنها همدردی داریم، حتی همه چیز را در مورد مشکلات و مشکلات ناگوار روانی و اجتماعی خودمان می دانیم. در آخرین صفحات کتاب، ما با دیک و پرری (رونی یورک و داگلاس لتام، دو قاتل جوان 18 ساله و 19 ساله و در انتظار اعدام آنها) ملاقات می کنیم. به عنوان معضل ما بین رأی گیری برای حقوق اساسی بشر به زندگی @ و اعتقاد به قدرت بازدارنده اعدام همچنان، جوانان محروم، محروم، محروم و ناخوشایند در معرض خطر ابتلا به Dicks و Perrys جدید قرار می گیرند. نگرش همدلی او، تحلیلهای روانشناختی کوتاه و توانایی ادغام اطلاعات مستند در طرح. مهمتر از همه، توانایی او در ساختن ما، نگاهی چندسانی به مردم و حوادث می گذارد. قطعا باید بخواند، یکی از جذاب ترین کتاب هایی است که تا به حال خوانده ام.

مشاهده لینک اصلی
این یکی از آن کتابهای تحسین برانگیز بود که من از آن متنفر بودم. برای من این کتاب نقاط ضعف جدی داشت که من نمیتوانستم از آن عبور کنم: روبروی خفاش، روایت ناخوشایند بود. Capote صحنه های بسیار زیادی را به گونه ای پیچیده توصیف می کند (گزارشات حرکات، نگاه ها، صداهای صدای، گفت و گو که در آن حضور نداشت)، واضح است که او با استفاده از تصوراتش، بسیاری از شکاف ها را پر می کند. بنابراین حسابtrue @ هیجان از کتاب از چند صفحه اول از دست رفته و بدتر، اعتبار نویسندگان به خطر افتاده است. مشکل دوم من با این کتاب این است که نویسنده بر روی بیش از حد بسیاری از تکانه ها، توصیف تاریخ کاراکتر است که به طور کلی به موضوع مرکزی داستان ناسازگار است، و این باعث می شود تا کتاب به آن نفوذ کند. در بعضی نقاط، احساس می کند که نویسنده در حال خاموش شدن است و خواننده منتظر چیزی است که او واقعا می خواهد بداند که انگیزه قتل و چگونگی رخداد آن است. اما حتی این نیز ناراضی نیست، زیرا در توضیح چگونگی رویدادهای مرکزی هیچ چیز واقعا غیرمنتظره یا غافلگیرانه کشف نمیشود. با این حال، راه این کتاب تنظیم شده است، این دقیقا همان چیزی است که شما انتظار داشتید: ما برای اولین بار به قتل عام و قاتلان در روزی که به قتل رسیده است، معرفی می شود، سپس به روز بعد از قتل ها منتهی می شود، و آن را به نظر می رسد که کل موضوع کتاب این است که رویدادهای شب مورد بحث را بازسازی کند. تنها منبع احتمالی دیگری که من میتوانم در رمز و راز قتل به آن فکر کنم این است که چگونه کارآگاهان در مورد حل پرونده به دنبال آن هستند: برخی از مشاهدات هوشمندانه، برخی از خطوط بزرگ استدلال و یا کسر در بخش کارآگاهان. با این حال، در این رمان، کارآگاهان به طور کامل از بین می روند و جرم را از طریق هیچ کار قابل توجهی از خودشان حل نمی کنند. پاسخ اساسا در دامان آنها فرود می آید - شما تعجب می کنید که چرا صفحات بسیاری به نقش ناکام و کاملا غیرقابل پیش بینی خود در مورد اختصاص داده شده اند. من حدس می زنم تنها ارزش عمده ای که در پیشنهادات خون سرد است، بینش تفکر جنایتکاران، رشد و دیدگاه آنها است. در حقیقت، شخصیت ها بزرگترین عمق رمان را هیکو و اسمیت می دانند. اما با توجه به احساسات اختراع شده رمان که در بالا ذکر شد، کتاب را با چشم و دل شکسته می خوانم، آنگاه که این کار داستان داستانی بود و بینش جامعه شناختی منصفانه به جنایتکاران کاملا درست نبود.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب به خونسردی


 کتاب ۳۹ پله
 کتاب زیر کوه آتشفشان
 کتاب شاهین مالت
 کتاب در راه
 کتاب بازگشت به خانه
 کتاب تبصره 22