کتاب آلیس در سرزمین عجایب

اثر لوییس کارول از انتشارات مشکی - مترجم: حسین شهرابی-برترین رمان های گاردین

در یک نیمروز تابستان سال 1862 چارلز لوتویج داجسن استاد ریاضیات دانشگاه آکسفورد که دنیا او را به نام لوییس کارول می شناسد. وقت قایق سواری با سه دختربچه که اسم یکی از آنها آلیس بود قصه ای فی البداهه تعریف کرد و چند روز بعد در دفتر خاطراتش نوشت: تمام دیشب بیدار ماندم و لاطائلاتی را نوشتم که آن روز برای آلیس و دو خواهرش سرهم کردم. این لاطائلات بعدها تبدیل شد به یکی از مهم ترین آثار ادبی دنیا که هرچند در ظاهر قصه ای برای کودکان است به قول ویرجینیا وولف: آلیس کتابی برای کودکان نیست. کتابی است که در آن همه ی ما به دنیای کودکی باز می گردیم. لوییس کارول کاری کرد که هیچ کس موفق به انجامش نشده بود. به دنیای کودکی برگشت و از نو خلقش کرد.


خرید کتاب آلیس در سرزمین عجایب
جستجوی کتاب آلیس در سرزمین عجایب در گودریدز

معرفی کتاب آلیس در سرزمین عجایب از نگاه کاربران
یکی از شگفت انگیز ترین کتاب های کودکان. پر از شوخ طبعی و طنز بزرگ، مطمئنا برای گرفتن تصورات. بسیاری از مردم شکوه واقعی این کتاب فوق العاده کمی را درک نمی کنند. باید توجه داشته باشید که این کتاب فانتزی است و به وضوح به معنای رویایی است (رویاها تقریبا همیشه بی معنی هستند). فقط یک شخص تخیلی هوشمندانه مانند لوئیس کارول (البته مطمئنا کامل نیست) می تواند کتاب های ادبی بزرگ کودکان مانند این را تهیه کند. کارت در این کتاب به سادگی خنده دار است، به خصوص Queen of Hearts. چشمک زدن، چشمک زدن کمی خفاش نیز خنده دار است. گربه چشایر، دودو، داستان موش ها و البته --- خرگوش! ---- واقعا خاطرات بد! بچه های جوان به ویژه از این لذت می برند. این کتاب مزخرف نیست ---- آن هوشمندانه در راه تخیلی. نقل قول های مورد علاقه:Alice شروع به خسته شدن از نشستن توسط خواهر خود را در بانک، و داشتن چیزی برای انجام: یک بار یا دو بار او را به کتابی که خواهرش خواند، کشانده بود، اما هیچ عکس یا مکالمه در آن نداشت و استفاده از یک کتاب، آلیس را بدون تصویر و مکالمه فکر می کرد؟ @ @ اما من نمی خواهم در میان مردم دیوانه بمانم آلیس گفت: \"اوه، شما نمی توانید کمک کنید، گفت: گربه: همه در اینجا دیوانه بود. من دیوانه ام شما دیوانه @ @ زل زده لرزیدن کمی خفاش! من تعجب می کنم که شما در حال حاضر ... بالا از جهان شما پرواز سینی چای در آسمان @ - هت تریک @ ملکه تبدیل قرمز با خشم، و پس از درخشش در او برای یک لحظه مانند یک جانور وحشی، فریاد زد با سر او! خاموش \"مزخرف! آلیس، بسیار با صدای بلند و قاطع گفت، و ملکه سکوت کرد. @ @ کسی که برای شما اهمیت دارد گفت: آلیس (او تا به امروز به اندازه کاملش رشد کرده است). شما جز یک بسته کارت نیستید! لینک خوب، تجزیه و تحلیل نقل قول از کتاب: http://www.shmoop.com/alice-in- تعجب...

مشاهده لینک اصلی
عزیز آلیس، اجازه بدهید بگویم من خودم یک کودک عاقلانه و ذهنی بوده ام. اما هرگز حتی در رویای بی رحم من در چنین ماجراجویی عجیب و غریب نبودم. بنابراین، شما به طور تصادفی روی یک بطری از براندی قدم زدید یا شاید قبل از خوابیدن، یک بسته از تریاک بریزید؟ از آنجا که در غیر این صورت، من فکر می کنم که خودم بی فایده و بی عیب و نقص در فانتزی های دوران کودکی ام. و اگر لطفا، سعی کنید به من توضیح دهید که این کلاب چه چیزهایی بود، چرا که برای من بسیار حساس است (وقتی که من آرزو دارم). من فقط تعجب کردم که بچه های کوچک باید از این کتاب خارج شوند، زمانی که یک بالغ مانند (من) از ذهنم تعجب می کردند. من واقعا حس شوخ طبعی خود را از طنز قدردانی میکنم، اما اشتباهات منطقی خنده دار نشان داده شده در رویای شما به نظر می رسید کمی فراتر از سن شما. شخصیت های شما بی معنی، خنده دار با این وجود بود. من نمی خواستم شما را سرزنش کنم، هرچند شما خودتان را خیلی حس نمی کنید، گربه ها و یا خرگوش های معقول را تنها می گذارید. با این حال، من حیرت زده شده است که یک کودک کوچک مانند شما باید قدرت ایجاد چنین شخصیت های وحشتناک و متوسط ​​داشته باشد. آیا شما باید در مورد پری های کوچک و فرشتگان خوب، عزیز من، به خواب نباشید؟ چرا یک رویا 7 ساله از دوشیزه ای که به یک کودک بی رحم است، یک کوتوله ای است که قلیان می کشد یا یک ملکه بد که می خواهد همه را سرزنش کند؟ شما، دختر عزیزم، وضعیتی دارید. حالا واقعا گیج شده ام که آیا این یک قطعه خارق العاده ای از فانتزی بود که برای درک و یا فقط یک پوچ بی معنی بود که برای تحسین بسیار هوشمندانه بود. تنها چیزی که من مطمئنم این است که از آن لذت می بردم. صادقانه، خواننده.

مشاهده لینک اصلی
به هر دلیلی من هرگز این رمان را حتی حتی به عنوان یک کودک خواندم. من خوشحالم که من در نهایت- Alices Adventures in Wonderland ممکن است یکی از عجیب ترین، عجیب ترین داستان های من همیشه خواندن، اما همچنین یکی از جالب ترین و تخیلی ترین.

مشاهده لینک اصلی
یک نسخه بسیار متفاوت از آنچه من از دیزنی می دانستم، و من بسیار شگفت زده شدم که دوقلوهای چربی که تناقض دارند ظاهر نمی شوند، هرچند که خواندن بسیار ساده ای است که من لذت بردم.

مشاهده لینک اصلی
@ همیشه ساعت چای @ - کلاهبرداری دیوانه ~ یکی از محبوب ترین و واقعی ترین نقل قول ها تا کنون!

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب آلیس در سرزمین عجایب


 کتاب خانم دلوی
 کتاب پیرامون اسارت بشری
 کتاب فرانکنشتاین
 کتاب آلیس در سرزمین عجایب
 کتاب مرفی
 کتاب جود گمنام